Family

ladislav kubovič


 


:-)
Gravatar example

Narodil som sa, otvoril som oči a videl som pekné veci, ktoré som chcel ukázať aj iným. Kresliť neviem, preto prišiel na rad fotoaparát!

1969-Základy: Veľkoformátový fotoaparát Pionier (9x6cm) z bakelitu, film s červeným papierom na zadnej strane. Fotokrúžok ma veľmi neoslovil, ale naučil som sa základy ako vyvolať čiernobiely film a urobiť si fotky.

1972-Chémia: Na strednej škole (chemickej :-)) prišlo vzplanutie pre rôzne farebné úpravy ČB fotiek s vlastnými receptúrami. Nový fotoaparát, najlacnejší na trhu, SMENA-8M bol už na kinofilm. Všetky nastavenia boli robené odhadom, a zábery boli prekvapujúco ostré.

 1974-Optika: Aparát nanič ale chcel som robiť špeciality, ako makro fotky kvetiniek, preto som cez rôzne pokusy zisťoval správnu kombináciu lupa-aparát-kvetinka.

 1982-Kompozícia: Narodila sa nám dcéra a pre mňa začalo obdobie s nespočetným množstvom fotiek. Viac som si uvedomoval, prečo sú niektoré zábery pekné. Kúpeľňová fotokomora pre farebné fotky však nebola vyhovujúca, preto som sa stal zákazníkom minilabov. Bol to pohodlný postup, len mi chýbalo to tvorenie správnej zväčšeniny.

1991-Digitálna éra: Najprv som sa učil pracovať s počítačom. Postupne som zistil aké sú vymoženosti grafických editorov, až som sa zmohol na prvý scanner (Mustek). Druhý scanner (Umax) už mal aj adaptér na priesvitné predlohy.

1998-DigiFoto: V tom čase bola televízia plná super moderných digifoťákov s mimoriadnym rozlíšením 320x240 px. Po dlhom rozhodovaní som si kúpil môj prvý "digi". Bol to absolútny automat, len pamäťová karta sa dala vymeniť a cvakať.

Digitálny svet

Na vedľajšej stránke o technike si môžete pozrieť, ako sa vylepšovala moja výzbroj, kde nájdete aj aktuálny bombový stav.

V Extra sú staršie fotografie z obdobia fuji.:-)

Pod krycím názvom Photos sú hromadne nasypané obrázky s rôznou tematikou bez zbytočných textov  s technickými údajmi o nastavení fotoaparátu.